Главная » Статьи » Химия

Історія походження парфумерії

 

Василенко Наталія, 11-А клас, ЗОШ №97, м. Зопоріжжя

Історія походження парфумерії

         Вперше парфумерія була використана в Давньому Єгипті. Більшість згадок про неї було пов'язано з богами і жертвопринесеннями. Достеменно відомо, що парфумерією користувалися в Біблійні часи - в Біблії є кілька згадок про використання ароматичних масел.

         Слово «парфум», що використовується нами сьогодні, походить від лат. perfumum, тобто, через дим. Парфумерія, або мистецтво створення парфумів, почалася в стародавній Месопотамії та Єгипті і була далі розвинена в Стародавньому Римі та Персії.Першим хіміком, чиє ім'я залишилося в історії, була, мабуть, жінка, яку звали Таппуті, виробником парфумів: вона була згадана на клинописної табличці другого тисячоліття до Р. Х. в Месопотамії. Вона проводила багаторазову дистиляцію квітів, масел і лепехи з іншим ароматичними речовинами.

Склад парфумерних композицій

         Для приготування парфумерних композицій використовується більше трьохсот натуральних і синтетичних запашних речовин, одержуваних з рослинного, тваринного і хімічної сировини.

         У середньому до складу композиції входить від 15 до 60 і більше різних запашних речовин. зазвичай композиція складає 10-25% від маси духів, в деяких парфумах - до 50%.

Запашні речовини

         Сировиною для запашних речовин рослинного походження служать насамперед пелюстки квітів, плоди, листя, коріння рослин ефіроносів. З них шляхом парової перегонки та екстракції отримують ефірні масла або при подальшому згущенні «квіткову помаду». Рожеве, кориандровое, сандалове масло застосовуються як самостійні запашні речовини. Листя пачулі, насіння коріандру, дубовий мох застосовуються у вигляді настоїв. Як правило, речовини рослинного походження становлять основну ароматичну масу духів.

Запашні речовини тваринного походження використовуються тільки у вигляді настоїв для фіксації аромату. До них відносяться амбра, мускус, кастореум і цибетин. Сировина тваринного походження дорожче інших компонентів, але саме його наявність або відсутність визначає рівень якості духів.

Розчинник

В якості універсального розчинника використовується етиловий спирт дуже високій концентрації (до 96%). Нещодавно відкритий і мало відомий, але дуже ефективний такий розчинник духів, як Маскулон (суміш етилового спирту і концентрованого настою медунки і валер'янки)

Барвники

При виготовленні духів використовують барвники. Їх додають для додання парфумерної рідини необхідного кольору, що зазвичай не впливає на її ароматичні властивості. Барвники додаються у вигляді водних розчинів.

Упаковка

Духи традиційно розливаються в фігурні скляні флакони оригінальної форми. Дизайн флаконів дуже різноманітний, і становить помітну частину маркетингового образу духів.

Виробництво

Існує два основних види отримання ефірних масел - це дистиляція (процес парової перегонки) та анфлераж (процес, заснований на всмоктуючих властивостях жирів).

При дистиляції, ефірні масла випаровуються при певній температурі і конденсуються в ємність разом з водою, але через низької щільності вони виявляються на поверхні. Після чого масла просто збирають.

Анфлераж заснований на сублімації твердих тіл. Для виділення ароматичних речовин використовують очищений жир (тваринний, кокосове і пальмове масла). Жир вбирає пари масел, а потім за допомогою все тієї ж перегонки, їх відділяють. Цей процес хороший тим, що можна витягти ефірні масла, не піддаючи самі рослини або предмети, з якого отримують запах, термічній обробці.

Кристалічні запашні речовини попередньо розчиняють у спирті або в одному з рідких важколетких компонентів.

Залежно від виду сировини, процес екстрагування запашних речовин триває від декількох годин до 1 року. Для більш повного вилучення запашних речовин сировину обробляють спиртом 2-3 рази.

Зберігання

Існує думка, що від тривалого зберігання структура аромату змінюється. Це дійсно так, але із застереженням: структура змінюється від неправильного зберігання духів. Їх треба зберігати в темному прохолодному місці, уникати потрапляння на них сонячних променів і щільно закривати кришечку. Деякі компоненти при неправильному зберіганні схильні випаровуватися і псуватися швидше за інших, тому й запах після часу змінюється. Середній же рекомендований термін зберігання парфумерії складає 2-3 роки.

Ознаками псування є зміна кольору або поява осаду.

1. Склад Духів.

Це ароматична композиція, що складається з різних пропорцій ефірних масел. Простими словами духи складаються з спирту, в який додані різні екстракти та доданий закріплювач, який як правило має природне походження. Процентний склад зазвичай такий: 15 - 20 відсотків становить парфумерна композиція, яку розчиняють у спирті 90 відсотковому. Ці суміші вважаються найбільш концентрованими, їх за кордоном ще називають парфумерією.

Парфуми є найдорожчим парфумерним задоволенням. Так як до їх складу часто виробники додають такі дорогі есенції, які виготовляють із видів квітів або дуже рідкісних або дорогих. Цей вид парфумерії вважається найстійкішим, так як їх аромат дуже високій концентрації.

2. Склад парфумерної води.

Цей вид парфумерії близький брат духів. Якщо подивитися на концентрацію, то парфумерну воду сміливо можна поставити за цим показником після духів, адже в цій парфумерної воді 12 - 15 відсотків становить композиція ароматів, як і в парфумах вона розбавлена в 90 відсотковому спирті. Парфумерна вода із за своєї меншої концентрації, як би вважається денними духами. Цей парфум не призначений, на відміну від духів, валити своїм ароматом чоловіків наповал. А потрібна нам для повсякденного використання в робочі дні.

3. Склад туалетної води.

Процентний склад тут такий: концентровані аромати розчинені в спирті складають всього лише приблизно десять відсотків. І спирт не 90 відсотковий, а всього лише 85. Туалетна вода є напевно одним з не концентрованих видів парфумерії. Нею, на відміну від перших двох видів, користуються кілька разів на день.

Для чоловіків туалетна вода має трохи інший склад: 3 - 5 відсотків аромату, розчиненого в спирті 70 - 80 відсотковому.

 



Источник: https://www.google.com.ua/webhp?
Категория: Химия | Добавил: Reks (27.02.2015) | Автор: Василенко Наталія E W
Просмотров: 1764 | Теги: Парфуми | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0